מתי מנגנת התזמורת? ומה הלו"ז של תזמורת לחתונה?

הדודות צובטות למזל טוב, הסבתא עושה "קולולו" ועיני הוריכם דומעות מהתרגשות. בשעה טובה, הוא הציע נישואין, והנה אתם מוצאים את עצמכם מתחילים במסע המופלא אותו עוברים זוגות רבים בארץ לקראת חתונתם. זהו מסע לא פשוט, במהלכו יהיה עליכם להתרוצץ לא מעט, ולחפש את המקורות והספקים אשר יהפכו את האירוע שלכם, לאירוע המושלם עליו תמיד חלמתם.

אחד השלבים החשובים ביותר בהתארגנות לקראת האירוע, הוא שלב בחירת תזמורת חתונות אשר תנגן בחתונתכם. ברור לכל שמי שיוצר את האווירה מלבד האורחים ובעלי השמחה כמובן, הם לא אחר מאשר הנגנים אשר מנצחים על קצב החתונה שלכם. הם מחליטים מתי יהיה מרגש, מתי יהיה שמח, מתי כדאי לשבת בנחת לאכול ומתי זה הזמן להגיע בסערה לרחבת הריקודים ולהשתולל בה כל עוד רוחכם בכם.

אך למרות השליטה של הנגנים על מהלך האירוע, ישנם בכל זאת כמה "כללים" לא כתובים לתפקידם של נגני התזמורת במהלך החתונה, זאת אומרת= לכל חלק בחתונה יש את המוסיקה המתאימה לו:

· קבלת הפנים – זה כאמור הרושם הראשוני שיש למוזמנים שלכם מהאולם, מהעיצוב, מהאוכל בבופה ובעיקר מלהקת החתונות שנבחרה בקפידה על ידכם. קבלת הפנים נמשכת לרוב בין חצי שעה לשעה ונהוג להשמיע בה מוסיקת רקע שתכניס את המוזמנים לאווירת החתונה ולא תפריע לנהל שיחות. קצב הנגינה הינו רגוע ושלו ולוב הנגנים אינם מסתובבים בין רגלי האורחים אלא ממוקמים באופן מסודר בצד החדר.

· האוכל – זהו השלב האהוב על המוזמנים. גם במנה ראשונה, גם בשניה וגם בזמן הקינוח נהוג שתזמורת חתונות מנגנות מוסיקת רקע רגועה, או מוסיקה קלאסית. המטרה היא מען "מתודה" זמנית בין כל סבב ריקודים למשנהו, מה גם שאנו לא מעוניינים להלחיץ את הסועדים במוסיקה רועשת. מוסיקה הגורמת לאווירה פסטוראלית, אידילית ורומנטית, כזאת שתגרום לאורחיכם לאכול טוב ובנינוחות (ולהשאיר צ'ק שמן בתום המאורע...)

· רחבת הריקודים – טוב, השלב הזה הוא הסיבה העיקרית להזמנת תזמורת חתונות לאירוע. בחירה נכונה של המוסיקה מתבטאת בזמן הריקודים. רצוי לבחור שירים קצביים ומקפיצים ממיטב הלהיטים העכשוויים במגזר החוגג. ברוב הפעמים הזוג יושב עם להקת החתונות טרם האירוע, ובוחר את השירים המועדפים עליו. זאת גם ההזדמנות של להקת החתונות להוכיח מה היא שווה, להרשים את קהל המוזמנים ולהשאיר חותם רציני באירוע שלכם.

מתי מנגנת התזמורת? ומה הלו"ז של תזמורת לחתונה?

הדודות צובטות למזל טוב, הסבתא עושה "קולולו" ועיני הוריכם דומעות מהתרגשות. בשעה טובה, הוא הציע נישואין, והנה אתם מוצאים את עצמכם מתחילים במסע המופלא אותו עוברים זוגות רבים בארץ לקראת חתונתם. זהו מסע לא פשוט, במהלכו יהיה עליכם להתרוצץ לא מעט, ולחפש את המקורות והספקים אשר יהפכו את האירוע שלכם, לאירוע המושלם עליו תמיד חלמתם.

אחד השלבים החשובים ביותר בהתארגנות לקראת האירוע, הוא שלב בחירת התזמורת אשר תנגן בחתונתכם. ברור לכל שמי שיוצר את האווירה מלבד האורחים ובעלי השמחה כמובן, הם לא אחר מאשר הנגנים אשר מנצחים על קצב החתונה שלכם. הם מחליטים מתי יהיה מרגש, מתי יהיה שמח, מתי כדאי לשבת בנחת לאכול ומתי זה הזמן להגיע בסהרה לרחבת הריקודים ולהשתולל בה כל עוד רוחכם בכם.

אך למרות השליטה של הנגנים בהלך האירוע, ישנם בכל זאת כמה "כללים" לא כתובים לתפקידם של נגני התזמורת במהלך החתונה, זאת אומרת= לכל חלק בחתונה יש את המוסיקה המתאימה לו:

· קבלת הפנים – זה כאמור הושם הראשוני שיש למוזמנים שלכם מהאולם, מהעיצוב, מהאוכל בבופה ובעיקר מלהקת החתונות שנבחרה בקפידה על ידכם. קבלת הפנים נמשכת לרוב בין חצי שעה לשעה ונהוג להשמיע בה מוסיקת רקע שתכניס את המוזמנים לאווירת החתונה ולא תפריע לנהל שיחות. קצב הנגינה הינו רגוע ושלו ולוב הנגנים אינם מסתובבים בין רגלי האורחים אלא ממוקמים באופן מסודר בצד החדר.

· האוכל – זהו השלב האהוב על המוזמנים. גם במנה ראשונה, גם בשניה וגם בזמן הקינוח נהוג לנגן מוסיקת רקע רגועה, או מוסיקה קלאסית. המטרה היא מען "מתודה" זמנית בין כל סבב ריקודים למשנהו, מה גם שאנו לא מעוניינים להלחיץ את הסועדים במוסיקה רועשת. מוסיקה הגורמת לאווירה פסטוראלית, אידילית ורומנטית, כזאת שתגרום לאורחיכם לאכול טוב ובנינוחות (ולהשאיר צ'ק שמן בתום המאורע...)

· רחבת הריקודים – טוב, השלב הזה הוא הסיבה העיקרית להזמנת תזמורת החתונות לאירוע. בחירה נכונה של המוסיקה מתבטאת בזמן הריקודים. רצוי לבחור שירים קצביים ומקפיצים ממיטב הלהיטים העכשוויים במגזר החוגג. ברוב הפעמים הזוג יושב עם התלהקה טרם האירוע ובוחר את השירים המועדפים עליו. זאת גם ההזדמנות של להקת החתונות להוכיח מה היא שווה, להרשים את קהל המוזמנים ולהשאיר חותם רציני באירוע שלכם.